NATURALNY DOM

Warsztaty

Strona Glowna
Zdrowie Mieszkańców
Opis Domu
Koszty Budowy
Warsztaty
Trwałość Cegieł
O Firmie

 

Osiedle  Domów Naturalnych w Bończy

zapraszamy na stronę www.osiedleboncza.pl

 

Czytaj opinie uczestników

Celem warsztatów jest zdobycie podstawowej wiedzy niezbędnej do wykonania domu z gliny w proponowanej przez "Naturalny Dom" technologii.

Nie znaleźliśmy w kraju stolarni przygotowanej do wykonania konstrukcji drewnianego szkieletu naszych domów w akceptowalnych cenach. Koszt drewna w wyrobie stolarni jest 4 – 5-krotnie wyższy od kosztu zakupu drewna na rynku.

Jedynym wyjściem z sytuacji stała się konieczność realizacji wiązarów dachowych, innych elementów i montażu konstrukcji przez samych inwestorów. Przygotowaliśmy niezbędne rysunki poszczególnych elementów. Prosta i czytelna dla każdego konstrukcja szkieletu domu stwarza takie możliwości.

Zmodyfikowaliśmy program warsztatów, czasowo ograniczamy na warsztatach niektóre łatwiejsze czynności a pozyskany czas poświęcamy wykonywaniu konstrukcji szkieletu. W końcu drewniany szkielet jest osią całej budowli.

 W praktyce osoby podejmujące się budowy naszych domów od 2017 r. same wykonują, z pomocą rodziny i przyjaciół, drewniane szkielety swoich domów. Takie ustawienie tego tematu zamyka realizację najtrudniejszego segmentu stanu surowego domu i przynosi wymierne oszczędności finansowe inwestorom wynoszące kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy złotych, w zależności od wielkości domu.

Na warsztatach wykonujemy fizycznie poszczególne elementy domu wymienione w Programie warsztatów. Prace fizyczne poprzedzone są krótkim wykładem teoretycznym uzasadniającym przyjęcie proponowanej technologii prac.

RAMOWY PROGRAM WARSZTATÓW

Część 1
Właściwości i dobór gliny. Fabrykacja cegieł z tzw. gliny lekkiej - gliny zmieszanej ze słomą suszonej na słońcu i wietrze oraz cegieł z gliny ciężkiej. Fabrykacja elementów stropowych, cegieł do ścianek działowych, elementów ogrodzeń z ziemi.

Część 2
Fundamenty i mury fundamentowe z kamienia polnego. Murowanie ścian zewnętrznych z cegieł z gliny lekkiej . Murowanie sklepienia poddasza. Sklepienia otworów okiennych i drzwiowych. Ścianki działowe z lekkich cegieł.

Część 3 
Teoria i technika drewnianego szkieletu domu. Montaż słupów, belek stropowych, wiązarów dachowych.

Część 4
Pokrycie dachu. Fabrykacja skudłów. Układanie pokrycia dachu z skudłów. Wykonanie kalenicy i okapów.

Część 5 
Prace wykończeniowe. Osadzenie stolarki okiennej i drzwiowej. Podłogi i posadzki. Tynki. Malowanie.

Część 6 
Instalacje sanitarne i elektryczne. Wentylacja. Budowa tradycyjnego kominka. Biologiczna oczyszczalnia ścieków.

Część 7
Warunki jakie winien spełniać naturalny, zdrowy dom z szczególnym uwzględnieniem doboru miejsca domu. Zagrożenia dla zdrowia będące rezultatem błędów w budowie domów i wadliwej lokalizacji.

Część 8
Budownictwo z ziemi w świetle aktualnych norm polskich i EU.

HARMONOGRAM WARSZTATÓW NA ROK 2021

----------------------------------------------

Pierwsze warsztaty domów naturalnych rozpoczynamy w czerwcu 10 – 13 . 2021 r.,  kolejne w odstępach 3 tygodniowych.

Zgłoszenia proszę przesyłać na mój adres :  onkami@vp.pl  lub telefonicznie:

kom.: 608 633 301
tel.: 24 2778 275

Zapraszam, po 3 dniach warsztatów, budujesz swój własny dom.

----------------------------------------------

Warsztaty odbywają się na terenie naszego gospodarstwa w Bończy, które jest także terenem budowy planowanego Osiedla domów z gliny.

Prezentowane na zajęciach technologie i proste techniki budowy domów z gliny nawiązują zawsze do filozofii i wiedzy mędrców z dalekiego wschodu, sygnalizowanej na stronie głównej www.naturalnydom.com oraz ostatnio potwierdzonej przez najnowsze osiągnięcia fizyków kwantowych.

Ze względów logistycznych oraz celem zapewnienia efektywności warsztatów ilość osób na turnusie jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia na warsztaty prosimy wysyłać na adres onkami@vp.pl , w przypadku braku odpowiedzi, w związku z naszymi stałymi kłopotami w komunikacji elektronicznej, prosimy o kontakty telefoniczne na nr 24 2778 275 lub 608 633 301 oraz 604 704 210.

Zapraszamy.

 


Nauka krycia dachu klepkami


Nauka tynkowania

 

Budownictwo wieyskie z cegły glino-suszoney*

*/ za Piotrem Aignerem "Budownictwo wieyskie 
z cegły glino-suszonej z planami chałup wieyskich" 
w Warszawie w roku 1791


Przygotowanie masy


Formowanie cegieł

 


Murowanie podkładu z cegieł


Nauka wymiarowania dachu

 

Kronika warsztatów
Wycinki z niektórych komentarzy uczestników, którzy zechcieli podzielić się swoimi wrażeniami z warsztatów:  2019   2018  2017  2016   2015   2014  2013  2012  2011  2010  2009   

2019

Wiedza, wewnętrzny spokój i chęć działania. Te trzy słowa najlepiej określają nasz trzydniowy pobyt w Naturalny Domu.
Panie Wojciechu, bardzo dziękujemy za energię i ogromną wiedzę, którą zechciał się Pan z nami podzielić. Życzymy samych udanych budowli i duuużo zdrowia !
Ania i Przemek. maj 2019 r.

----------------------------------------------------------------------

Panie Wojciechu, dziękuję za wiedzę, którą przekazuje Pan dla pożytku osób, które chcą żyć w harmonii z przyrodą, w zdrowym otoczeniu i oczekujących od życia pełnych inspiracji chwil, które otrzymaliśmy również tutaj w Bończy.
Wojciech z Krakowa. maj 2019 r.

---------------------------------------------------------------------

Bardzo dziękujemy za 3 dni wypełnione unikalną widzą teoretyczną i praktyczną pozwalającą zbudować holistyczny dom naszych marzeń.
Małgosia i Marek z Warszawy. maj 2019 r.

---------------------------------------------------------------------

Rad jestem , iż mogłem spędzić czas na warsztatach i odpoczynku w tej wspaniałej i naturalnej przestrzeni domu istniejącego w harmonii z naturą. Warsztaty dały mi znakomite odczucie , iż mogę dom z gliny, słomy i drewna zbudować własnymi rękami. Dziękuje Panu za poświęcony czas i podzielenie się wspaniałą wiedzą i życiowym doświadczeniem w dziedzinie budownictwa . Dziękuję Panu i małżonce za smaczne posiłki oraz zawsze miłą i uśmiechniętą atmosferę. Życzę Państwu ogromu radości, zdrowia oraz tego ciepłego uśmiechu na co dzień.
Z gorącym pozdrowieniem
Sebastian z Pietrzykowic. maj 2019 r.

 

2018

Dobry wieczór
W końcu mam chwilę, aby zasiąść przed komputerem. Chciałabym bardzo podziękować za te trzy dni spędzone w Bończy. Wszystko było dobre: praktyka i teoria, wikt i opierunek, a przede wszystkim PROWADZĄCY oraz uczestnicy.
A oto obiecany minus: szkoda, że takie trzy dni już się nie powtórzą...
Pozdrawiam serdecznie w imieniu swoim i męża Maja K.

-----------------------------------------------------------------------

Witam.
Miałem napisać maila z podziękowaniami wcześniej ale mój komputer był popsuty. Chciałbym podziękować za Pańskie warsztaty. Dysponuje Pan sporą wiedzą i świetnie potrafi Pan ją przekazać. Dzięki Panu do końca przekonałem się do budownictwa naturalnego.
Jeszcze raz dziękuje!
Pozdrawiam serdecznie!
Bartłomiej Ł.

---------------------------------------------------------------------

Witam Panie Wojtku!
Żonie bardzo podoba się pomysł mieszkania w domu z naturalnych materiałów i na pewno w takim zamieszkamy.
Poza tym i przede wszystkim chciałem podziękować za bardzo interesujący warsztat. Naprawdę dużo mi dało "dotknięcie" tematu i zobaczenie na własne oczy na czy rzecz polega. Przedstawił Pan wszystko bardzo przejrzyście i na temat. Na pewno nie przeraziłem się ewentualną budową i ze spokojem na to patrzę.
Serdeczne pozdrowienia dla małżonki oraz dla Pana.
Piotr N. 

---------------------------------------------------------------------

To były trzy dni pełne nowych doświadczeń, czas odkrywania nowych dróg, poznawania nowych ludzi podobnych do mnie i oby to mógł być, a może był czas naszego „nawrócenia” na drogę EKO-logiczną.
Klaudiusz P.

---------------------------------------------------------------------

Bardzo miło i owocnie spędzony czas warsztatów. Zadziwiająco proste i trafne rozwiązania dostępne dla większości. Mam nadzieję na dalszą, owocną współpracę. Polecam wszystkim poszukującym i niezdecydowanym. Dziękuję.
Maciej Z.

---------------------------------------------------------------------

„Witamy w Krainie Szczęśliwości” taki napis powinien witać każdego gościa państwa Brzeskich. Wspaniała atmosfera , wspaniali i życzliwi ludzie.
Czas , który płynie tu pozwala na chwilę zastanowienia się nad sobą i odpowiedzenia sobie co dalej. Bardzo dziękuję za możliwość doświadczenia „nowego”. Mam nadzieję, że będąc daleko nie zapomnę o cennych wskazówkach i serdeczności. Duże całusy i Wielkie dziękuję.
Aleksandra P.
 


2017

Panie Wojtku,
Serdeczne podziękowania za fachowe przekazanie dużej ilości niezbędnych informacji do budowy domu z gliny, wyraźnie zainspirował mnie Pan do dokonania tego „wyczynu” jakim jest osobiste zbudowanie tak wspaniałego dzieła. Również dziękuję za bardzo smaczne posiłki i za zakwaterowanie.
Z wyrazami szacunku Jerzy W. z Anglii. maj 2017 r.

---------------------------------------------------------------------

Panie Wojciechu,
Dziękuję za przekazanie olbrzymiej wiedzy z zakresu budowy domów naturalnych, a także umiejętności praktycznych, które mieliśmy okazje nabyć na zajęciach.
Robert K. maj 2017 r.

---------------------------------------------------------------------

Podziękowania dla Pana Wojciecha Brzeskiego i jego żony i współpracownika Pana Jana.
Super organizacja z noclegami i posiłkami i deserami. Bardzo fachowa wiedza i bardzo w dobry sposób przekazywana.
Mariusz C. z Poznania, maj 2017 r.

---------------------------------------------------------------------

Serdeczne podziękowania dla Pana Wojciecha za przekazanie fachowej wiedzy na temat budowania naturalnego domu.
Mariusz J. z Wrocławia. maj 2017 r.

---------------------------------------------------------------------

Bardzo dziękuję za gigantyczną porcję użytecznej wiedzy oraz za utwierdzenie w przekonaniu, że można mieć własny dom w rozsądnych pieniądzach.
Bardzo dziękuję.
Tomasz Szczerwiec 2017

---------------------------------------------------------------------

Dziękujemy
za mnóstwo pożytecznych informacji, wspaniałej atmosfery i życzliwości
Jerzy M, Piotr M. czerwiec 2017 r.

 

2016

Panie Wojciechu, Serdecznie dziękuję za trzy dni warsztatów spędzone w pięknym miejscu, w przemiłej atmosferze. Wróciliśmy z synem z masą informacji niezbędnych przy budowie naszego przyszłego domu. Nauczyliśmy się bardzo wiele więc jeszcze raz dziękuje.

Pozdrawiamy, Michał i Daniel M. sierpień 2016

-----------------------------------------------

Witam,

Panie Wojciechu dziękuję bardzo za rewelacyjne warsztaty. U Pana nauczyłem się jak własnymi rękami zbudować dom. Poznałem tez wspaniałych Ludzi z którymi nadal mam kontakt. Po warsztatach czuje się na tyle pewnie że już w następnym roku chcę rozpocząć budowę. W październiku 2016 roku będzie ogłoszony Miejscowy Plan Zagospodarowania dla mojej działki. Chciałbym przyjechać do Pana wraz z Żoną porozmawiać o projekcie.

Pozdrawiam Paweł S. wrzesień 2016

-----------------------------------------------

Witam Panie Wojciechu,

Gratuluje sukcesu warsztatów ! na pewno związany jest z nimi duży nakład Pana czasu i energii ale to wręcz cudowna inicjatywa :-), trzymam mocno kciuki za jak największe grono entuzjastów Pana metody. Uważam , że dodanie do programu warsztatów szczegółów wykonania drewnianej konstrukcji sklepienia dachu to świetny pomysł, z pewnością niejeden chętnie skorzysta.

arch. Agata B. – Marona Laki Górne 18.10. 2016 r.

( cytatu z listu z podziękowaniami po wykonaniu własnego domu z gliny ).

do góry

2015

Kwietniowy chłód przywiał wiatr
W braterskiej ziemi zostawił znak
Bończa i Wojciech fenomenalny wytycza nam cel:
„DOM NATURALNY „

Marcin Ł. kwiecień 2015 r.

-----------------------------------------------
Panie Wojtku,
Nie wyobraża sobie Pan ile znaczyła dla mnie ta trzydniowa przygoda. Na ostatnich warsztatach myślałam, „co dalej”? Dziś wiem, że moje marzenie jest realne. Od dziś idę tam dokąd prowadzą moje brudne kalosze. W stronę glinianego życia. Do zobaczenia kiedy będzie TEN CZAS.

Marcin C. kwiecień 2015 r.
 

----------------------------------------------

Dziękuję panie Wojciechu za wspaniałe warsztaty, na których bardzo dużo się nauczyłem, to zmieniło znacznie moje podejście do budowy domu i nie tylko J.
Świetnie Pan prowadził zajęcia i chcielibyśmy przyjechać z żoną aby i ona mogła zobaczyć jak wygląda taki Domek i jak się świetnie czuliśmy J.
Byłoby wspaniale gdybyśmy zobaczyli się jeszcze a może nawet z żoną zamieszkali tuż obok J. Pozdrawiam serdecznie.

Tomek G . kwiecień 2015 r.
 

---------------------------------------------

……Mam nadzieję, że mnie już niedługo będzie dane postawić „gliniarza”. Dziękujemy za to Panu, za wspaniałe i ciepłe przyjęcie, solidne warsztaty i konkretną porcją informacji, jak dla mnie warsztaty znacznie różniące się od dotychczasowych.

Życzę zdrowia, to po pierwsze, po drugie nieprzemijającej świadomości piękna życia. Na pewno jeszcze się spotkamy J.

Marta. kwiecień 2015 r

-------------------------------------------

Panie Wojciechu,
Piszę świeżo po warsztatach aby przede wszystkim podziękować Panu za szkolenie, które wywarło na mnie duży wpływ i jak mi się w tym momencie wydaje będzie miało duży wpływ na mój sposób życia i działania w przyszłości. I nie tylko mój, bo pobieżna rozmowa z bliskimi ludźmi pokazuje, że być może polskie społeczeństwo naprawdę staje się gotowe, przynajmniej otwarte na domy z gliny.
Pozdrawiam.

Arnold T. maj 2025 r.

-------------------------------------------

W dniach 5 – 7 06. 2015 r. uczestniczyłem w warsztatach budowy domów z gliny organizowanych przez Pana Wojciecha Brzeskiego. Pan Wojciech uczy samodzielnej budowy domów od fundamentów aż po dach. Profesjonalizm i pasja Pana Wojciecha spowodowała, że były to trzy dni wspaniale pełne nowych doświadczeń dni. Wszystko co mówi Pan Wojciech na temat zdrowia, domów i cieków wodnych i ich wpływ na zdrowie człowieka mogę potwierdzić z całą odpowiedzialnością, gdyż jestem Mistrzem Bioenergoterapii.

Dziękuje za warsztaty i życzę Panu mnóstwo zdrowia, żebym mógł Pan spełnić swoją wizję.
Oczywiście też życzę uczciwych wspólników i pasjonatów, którzy Pana wesprą w działaniu.
Jeszcze raz dziękuję i serdecznie pozdrawiam.

Andrzej G. czerwiec 2015 r.

-------------------------------------------

Jestem niezmiernie zadowolony, że mogłem uczestniczyć w trzydniowym szkoleniu. Pod każdym względem polecam. Poleciłbym nawet tym, którzy nie będą do końca przekonani na budowę domu w tej technologii. Warto by rozwiać wszelkie wątpliwości. Nie jestem budowlańcem, ale po tym szkoleniu mam odczucie, że poradziłbym sobie z tematem.
Serdeczne Dzięki.
Bogdan P. sierpień 2015 r.

----------------------------------------

Panie Wojtku,
Chciałbym jeszcze raz podziękować za możliwość uczestniczenia w warsztatach dotyczących budownictwa z gliny.
Zajęcia przez Pana organizowane, to olbrzymia ilość informacji podanych w profesjonalny sposób, a jednocześnie łatwo przyswajalny sposób - które można było zaraz na miejscu zweryfikować praktycznie.
Dziękuję za możliwość poznania wspaniałych, serdecznych ludzi, w przepięknym otoczeniu oraz za stworzenie rodzinnej atmosfery.
Wiedza oraz doświadczenie, które zdobyłem w ciągu 3 dni są bezcenne.
Pański entuzjazm, pasja, szacunek do natury i ludzi są po prostu zaraźliwe. Szkoda, że coraz mniej jest takich nauczycieli – mentorów, którzy poprzez swoja postawę, wiedzę i pasję pokazują właściwy kierunek na naszej drodze życia.
Proszę pozdrowić małżonkę – Dobrego Ducha tych warsztatów.


Krzysztof P. sierpień 2015 r.

do góry

 

2014

Pasja i podejście dożycia, którymi jest przesiąknięty Pan Wojciech zaraża. Jako młodzi ludzie , żyjący w świecie otoczki krążącej wokół rzeczy bezwartościowych otrzymaliśmy konkretną wiedzę podaną w bardzo przyswajalny sposób. Dziękujemy.
Piotr S. i Maria P. 26.07. 2014r.

-------------------------------------------------------------

Bardzo dziękuję … za wiedzę, za praktykę, za dotknięcie technologii zdrowej, naturalnej i taniej….. Pozostało kilka wątpliwości co do szczegółów konstrukcji…,
Jestem przekonana , że wykonanie naturalnego domu jest możliwe. A że mieszkanie w takim domu jest zdrowsze i przyjazne… nie mam żadnych wątpliwości.
Buduję naturalny dom. Dziękuję. Katarzyna G. 26.07.2014 r.

-------------------------------------------------------------

Cieszę się, że mogłam uczestniczyć w tych warsztatach, zainspirowało mnie to jeszcze bardziej niż wcześniej, jestem przekonany, że jeżeli w końcu będę chciał postawić swój dom to właśnie taki naturalny dom ze słomy i gliny. Miła atmosfera wokół i bardzo przyjazny klimat. Dziękuję. Piotr I. 26.07. 2014 r.

-------------------------------------------------------------

Bardzo dziękuję panu Wojciechowi Brzeskiemu za możliwość uczestnictwa w warsztatach. Za przekazanie fachowej wiedzy na temat budownictwa z gliny. Jestem pod wielkim wrażeniem wiedzy i zaangażowania w naturalne budownictwo pana Wojciecha. Jestem całkowicie przekonany do tej metody. Dziękuję.
Mirosław S. 26.07. 2014 r.

-------------------------------------------------------------

Bardzo dziękuję za inspirujący czas. Program warsztatów dobrze dostosowany do możliwości. Teoria i praktyka zrównoważone. Szkoda tylko, ze to trzy dni … J
Dziękuję serdecznie. Paweł S. 22.06.2014.

-------------------------------------------------------------

Jestem na Pana warsztatach budownictwa z gliny już po raz drugi. Tym razem wraz z synem i jego narzeczoną. Po zeszłorocznym pobycie i kilku dniach mieszkania w naturalnym domu postanowiliśmy właśnie taki dom zbudować… Traktuję ten pobyt jako ugruntowanie mojej wiedzy a także jak wielką przyjemność, odpoczynek od tempa życia współczesnego świata…… wyjadę stąd z przekonaniem , że tych parę dni spędzonych w Bończy to dobrze spędzony czas. Zbigniew i Adam S.
22. 06.2014 r.

-------------------------------------------------------------

Wartościowe i inspirujące – warsztaty. Maksymalnie spożytkowany czas, ogrom wiedzy praktycznej. Część praktyczna i teoria przyjemnie wyważone. Bardzo dziękuję za Pana
Pracę i spotkanie. Joanna Z. 22.06.2014 r.

-------------------------------------------------------------

Dziękuję za bardzo ciekawy warsztat…. Otrzymałem komplet informacji teoretycznych jak również praktycznych umiejętności. Otrzymałem ogólną wiedzę w zakresie budownictwa indywidualnego jak też wpływu różnych czynników na zdrowie człowieka. Jacek Z. 22.06. 2014 r.

-------------------------------------------------------------

Panie Wojciechu
Bardzo dziękujemy za b. wartościowe warsztaty. Były to bardzo dobrze spożytkowane 3 dni. Dostaliśmy mnóstwo przydatnych i pomocnych informacji.
` Kasia i Sławek 22.06.2014 r.

-------------------------------------------------------------

do góry

2013

„Po warsztatach z dumą mogę powiedzieć: wiem gdzie chcę mieszkać – w domu z gliny w dodatku takim, który sama będę stawiać. Jestem pod wrażeniem wiedzy i zaangażowania oraz pasji pana Wojciecha Brzeskiego…. Jestem po raz pierwszy ale nie ostatni. A więc do zobaczenia. Z pełnym uznaniem i podziwem”. Beata R. 7.09.2013 r.

-------------------------------------------------------------

„Serdecznie dziękujemy za pasjonujące warsztaty na temat budowania domów glino-słomianych. Informacje przekazane przez Pana były bezcenne a praktyczne wykorzystanie podczas warsztatów ugruntowały je jeszcze bardziej.. Dziękujemy za inspirujące informacje, filozofię oraz wyrażenie tak holistycznego spojrzenia na cały temat. Życzymy powodzenia w dalszej pracy i projekcie osiedla domków glinianych. Z wielkim uznaniem”.  Beata i Mirosław Ch. ( Londyn ) 7.09.2013 r.

-------------------------------------------------------------

„Panie Wojciechu, Dziękuję za przybliżenie idei budownictwa naturalnego oraz praktycznych aspektów budowy. Moje wielkie uznanie dla pana wiedzy i pasji”. Janusz L. 7.09.2013 r.

-------------------------------------------------------------

„Bardzo dobry pomysł – gratuluję upowszechniania idei życia zgodnie z naturą. Życzę pozyskania zwolenników i kontynuacji podjętych działań. Dziękuję”. Kazimierz T. 7.09.2013 r.

-------------------------------------------------------------

„Niech żałują Ci, co z nami nie przyjechali. Fantastyczne warsztaty, choć momentami trudno było nam zrozumieć – jesteśmy absolutnymi laikami. Na pewno pozostaniemy w kontakcie J. Dziękujemy serdecznie. Poza tym zrobimy piękną reklamę w Kielcach i Radomiu”. Krzysiek J , Ania S, Krzysztof S. 20.07.2013 r.

-------------------------------------------------------------

„Bardzo dziękujemy za przekazanie nam takich ciekawych i praktycznych informacji. Pozostaniemy w kontakcie przy budowie naszego domu. Mamy nadzieję, że nastąpi to jak najszybciej !”. Iwona S, Jerzy K, Bartek K. 20.07.2013 r.

-------------------------------------------------------------

„Dziękuję za informację, wiedzę, gościnę i nową perspektywę w postrzeganiu konwencyjnego budownictwa…... tradycyjne metody mają wiele atutów, których zaniedbanie byłoby wielką stratą. Ciągłe innowacje i substytuty syntetyczne nie obalą czystości technologii stosowanej przez tysiąclecia. Dziękuję serdecznie”. Piotr S. 20.07.2013 r.

-------------------------------------------------------------

„Jesteśmy pod wrażeniem pobytu w pana naturalnym domu …. zanim zapaliliśmy w kominku stwierdziliśmy że jest bardzo ciepło, co najmniej 21-22 stopni. Faktycznie było 18 Wrażenie komfortu przebywania w glinianym domu zwiększyło się po przespaniu w nim nocy….. Fachowość i profesjonalizm pana Wojciecha pomogła nam wyjaśnić wiele wątpliwości i na każde „kłopotliwe” pytanie otrzymaliśmy wyczerpująca odpowiedź”. Zbigniew S, Katarzyna J-M. 7.09.2013 r.

-------------------------------------------------------------

do góry

2012

Nawet nie wie Pan jak jesteśmy wdzięczni z Basią za warsztaty, za wiedzę jaką Pan nam przekazał. Wkroczyliśmy na zupełnie inną ścieżkę, wszystko wydaje się być zupełnie inne, jaśniejsze.……..wszystko nagle idzie pełną para.  Zbieramy się do wyjazdu z Anglii i …Basia i Tomek M. 7.09.2012 r.

------------------------------------------------------------

Mój mąż i syn już w drodze powrotnej "budowali dom z gliny". Bardzo się z tego cieszę. Ja wyjechałam z warsztatów ze 100% przekonaniem, że nawet sama byłabym w stanie go wybudować, że nie powinno to stanowić dla mnie strasznego problemu - DZIĘKUJĘ.  Danuta S. 13.08.2012 r.

----------------------------------------------------------

Teraz wiem, że rzeczywiście można samemu zbudować dom.. Przyjazna atmosfera na warsztatach dodała mi też otuchy i pewności. Polecam warsztaty każdemu. Michał M. 2.05.2012 r.

---------------------------------------------------------

do góry

2011

Szkoda, że były takie krótkie!!! :) … byłam wręcz zszokowana jakie gładziutkie ręce zrobiły mi się po dniu babrania się w glinie……długo mogłabym się tak rozpływać nad zaletami Pańskiego Naturalnego Domu, bo wywarł na mnie ogromnie pozytywne wrażenie... …teraz nie wyobrażam sobie bym mogła wybudować mój dom z czegoś innego! :) Pozdrawiam serdecznie, Marta K.J. 18.04.2011 r.

---------------------------------------------------------

2010

Po 15-godzinnej podróży dobiliśmy w końcu do celu. W Berlinie tak gorąco, że trudno wytrzymać. Z rozrzewnieniem wspominam wasza sielska i anielska wieś. Warsztaty były niezapomniane. Zapaliłam się do budowania i już bym zaczynała. Pozdrawiam, Elżbieta 8.05.2010 r.

---------------------------------------------------------

Chciałabym bardzo podziękować za wspaniałe warsztaty i przekazanie dużo praktycznej wiedzy w zrozumiały dla nas sposób. Ciągle jestem pod wrażeniem, mam nadzieję, że znajdziemy odpowiednią działkę, żeby postawić nasz dom z gliny. Pozdrawiam serdecznie  Katarzyna B. z rodziną (dzieciom też bardzo się podobało) 17.06.2010 r.
---------------------------------------------------------

do góry

2009

Jesteśmy cały czas pod wrażeniem tych trzech dni spędzonych u Pana.
Jutro w drodze do Belgii będziemy rozmawiać o Pana domach i o rzutach projektów…., których jeszcze nie dostałem. Catalin C. 10.08.2009 r.

---------------------------------------------------------

Dziękuję jeszcze raz Panie Wojtku oraz Wam wszystkim za cudnie spędzony czas na warsztatach, nie tylko dały mi wiedzę i utwierdziły w przekonaniu, że warto tak budować, ale też dodały mocy, którą daje tworzenie. Sposób budowy jest piękny i prosty, zdrowy i w miarę tani…….Pozdrawiam Serdecznie. Tomek 13.08.2009 r.

---------------------------------------------------------

Panie Wojtku, Dzięki warsztatom odkryłam nową (dla mnie) formę spędzania wakacji :o). Polecam każdemu, kto jeszcze nie próbował tej alternatywy :o) Same warsztaty świetnie zorganizowane, 3-dniowe zajęcia zaplanowane tak, by sprawdzić się, a przynajmniej spróbować swoich sił przy wszystkich pracach związanych z budową. Zamierzam wykorzystać wiedzę i umiejętności przy własnej budowie.  Panie Wojtku, dziękuję serdecznie za przekazaną wiedzę i przyjemnie spędzony czas :o), Pozdrawiam serdecznie, Dorota G. 11.07.2009 r.

 

Najlepszym podziękowaniem z mojej strony za listy będzie realna kontynuacja postępowania - upraszczania budowy i obniżania kosztów.  Wojciech M. Brzeski

do góry

Strona Glowna ] Zdrowie Mieszkańców ] Opis Domu ] Koszty Budowy ] [ Warsztaty ] Trwałość Cegieł ] O Firmie ]

Naturalny Dom
Wojciech M. Brzeski
Bończa 20
09-533 Słubice, woj. mazowieckie
tel. + 48.24.277.8275
tel. + 48.608.633.301
email: onkami@vp.pl