NATURALNY DOM

Projektowane osiedle położone jest na 6 hektarowym terenie, aktualnie przystępujemy do realizacji I części na 2,5 ha, na którym zaplanowano 15 domów jednorodzinnych i segment osiedla z 5 domami szeregowymi. Teren położony jest we wsi Bończa, gmina Słubice nad Wisła, w województwie mazowieckim. Doskonałe połączenie z Płockiem (22 min. do Centrum Galerii Mazowia i Wisła) i z Warszawą 85 km - drogą wojewódzką 575.

Położenie terenu jest wyjątkowo malownicze, nietypowe dla niziny mazowieckiej, swoista enklawa wzniesień i opadających ku dolinom pagórków, pokrytych lasami, niekiedy pastwiskami i falującymi zbożami. To obszar polodowcowy, pozostałość moreny czołowej pradoliny Wisły.

Teren zapraszający do spacerów pieszych i rowerowych, grzybobrania, a w sezonie pachnący truskawkami, bo jest to zagłębie uprawy truskawek, malin i sadów. Przy osiedlu biegnie trasa konna. W zimie świetny teren do narciarstwa nizinnego.

To tutaj można spotkać stada saren, spłoszonych szaraków, stada kuropatw i kolorowych bażantów, rodziny bocianów przylatujące rok rocznie do swoich gniazd i majestatycznie kroczących po łąkach.

To tutaj odwiedzić można rezerwaty rzadko spotykanego ptactwa i powędrować nad Wisłę przez łąki, lasy i pola.

Jednocześnie, nieopodal, bo w odległości 9 km, jest wieś Sanniki, gdzie Aleksander Pruszak, jeden z najbogatszych ziemian na Mazowszu w XVIII w, wybudował swoja letnią rezydencję według projektu Henryka Marconiego. W tym pałacyku Chopin spędził wakacje u swego szkolnego kolegi, Aleksandra Pruszaka.

Upamiętniając ten pobyt, Towarzystwo im. Fryderyka Chopina organizuje każdego miesiąca koncerty muzyki Chopina w wykonaniu najlepszych pianistów, którym towarzyszy słowo, ubarwiające klimat koncertu, niekiedy zapadające głęboko w pamięć i serce, jak to miało miejsce, gdy sceną zawładną św. p. Janusz Zakrzeński mówiąc wiersze Aleksandra Fredry.

Zaledwie 30 km od naszej wsi Bończa jest Żelazowa Wola, miejsce urodzenia Fryderyka Chopina, warte poznania, gdzie w sezonie letnim organizowane są sobotnio – niedzielne koncerty muzyki naszego kompozytora. A parę kilometrów dalej wieś Brochów z kościołem, w którym pp. Chopinowie zawierali związek małżeński.

Można by jeszcze dalej wymieniać miejsca w pobliżu, które powinno się poznać, nie wspominając o Płocku, dawnej stolicy Mazowsza z dwoma grobami królów polskich w katedrze płockiej, ale nie tutaj miejsce na tak obszerny opis.

W gminie Słubice są dwa pałace: rodziny Skarżyńskich w Studzieńcu i Grzybowskich w Słubicach. Oba są odbudowywane przez nowych właścicieli i mają także służyć mieszkańcom i przyjezdnym gościom.

W tej wyjątkowej pod względem przyrodniczym i kulturalnym okolicy zaplanowano budowę osiedla – ogrodu - lasu z luźno rozrzuconymi po terenie domami jedno i dwurodzinnymi. Od strony południowej i zachodniej osiedle otoczone jest polami, od strony północno zachodniej czterdziestoletni las. Na działce osiedla rosnące już „samosiejki” brzóz i sosen od samego początku budowy osiedla stanowić będą jego ozdobę.

 Konspekt Osiedla

Przykłady domów

Naturalny Dom
Wojciech M. Brzeski
Bończa 20
09-533 Słubice, woj. mazowieckie
tel. + 48.24.277.8275
tel. + 48.608.633.301
email: onkami@vp.pl